

De naam Magdalena Boulet zegt de meeste hardlopers hier in Nederland waarschijnlijk weinig tot niks. In Amerika daarentegen behoort ze al jaar en dag tot de top van de hardloopwereld.
Na jaren van succes op de weg en de baan, ze kwalificeerde zich in 2008 voor de Olympische marathon, maakte Magdalena Boulet een aantal jaar geleden de switch naar ultratrails. Ook hier wist ze verschillende vooraanstaande wedstrijden te winnen. Zo won ze vorig jaar de prestigieuze en zeer competitieve Western States 100.
Filmmaker Billy Yang (zelf ook een ultraloper) volgde Magdalena Boulet voor 15 uur. Het resultaat is een prachtig portret van niet alleen een topsporter, maar ook zorgzame moeder en liefhebbende echtgenote.