

Het is je waarschijnlijk niet ontgaan, afgelopen maandag liet Apple meer los over de Apple Watch. De geruchtenmachine rondom het device draaide al jarenlang op volle toeren. Niet gek dus dat ongeveer de hele techwereld en vele daarbuiten rete benieuwd naar de details.
Strava
Naast jan en alleman staan ook bedrijven te trappelen om aan de slag te gaan met de smartwatch. Een van hen is Strava, die heeft er dan ook speciaal haar mobiele app voor aangepast. Strava’s marketingbaas Erik Joule zegt er het volgende over:
“Apple has shaped the space it operates in by pushing the boundaries of technology and design. Strava has been on a similar journey, connecting a global community of athletes through its innovative products and experience. The redesigned app will extend the breadth of Strava’s product portfolio from web (strava.com) and mobile (iOS and Android apps) to the most anticipated wearable device of our time, Apple Watch.”
Functionaliteiten
Wat kan je verwachten van de app? Met de Strava-app voor Apple Watch kan de drager tijd, snelheid en afstand real-time checken, naadloos wisselen tussen fiets- en loopactiviteiten en automatische (zonder tussenkomst van kabels of iets dergelijks) synchronisatie met Strava-account.
Natuurlijk is ook de Strava’s hoofddesign enthousiast over de Apple Watch en de mogelijkheden die het biedt voor Strava:
“Strava is committed to enhancing the experience for the athlete before, during and after each of his or her activities. Strava for Apple Watch fulfills a big part of this commitment by delivering an optimum ‘live’ experience that leverages Apple’s beautiful design and Strava’s interface.”
Realtime segementen
Wat tof is aan de Strava-app voor Apple Watch is dat het een realtime segmenten functie heeft. Als je in de buurt bent van een favoriet segment dan wordt dit aangekondigd en wanneer je het segment ook loopt dan krijg je halverwege een tussenstand en direct na de ‘finish’ een samenvatting van je poging. Je weet dus direct of je een nieuw CR hebt gescoord.
Niet te vroeg juichen
Is het dan allemaal rozengeur en maneschijn? Zeker niet, de smartwatch leunt enorm op de iPhone. Zonder iPhone kan je er eigenlijk niks mee, dit betekent dat je die altijd nodig hebt om je run vast te leggen. Voor iemand die al met z’n telefoon loopt, is dit geen probleem. Ik loop nauwelijks met mijn telefoon en vind deze afhankelijkheid dan ook een groot nadeel van het device. En dan is er nog de prijs van $ 349, niet niks. Voor hetzelfde geld kan je ook wel een Garmin- of TomTom-sporthorloge op de kop tikken. Met andere woorden: Apple Watch, die koop je niet voor de fitness-functonaliteiten. Nog niet in ieder geval…