Connect
To Top

Tijdschema atletiek tijdens Olympische Spelen in Rio de Janeiro

Mis geen enkele atletiekwedstrijd meer met dIt complete overzicht van het Olympische atletiektoernooi.

Ondanks dat er al een aantal hoogte- en dieptepunten hebben plaats gevonden in de afgelopen week tijdens de Olympische Spelen in Rio, beginnen op vrijdag 12 augustus wat ons betreft de spelen pas echt.

De start van het Olympische atletiekprogramma.

Nederlandse olympische atletiekselectie

De Nederlandse atletiekselectie voor de Olympische Spelen in Rio de Janeiro bestaat uit 32 atleten waarvan 21 dames en 11 dames. Benieuwd welke Nederlandse atleten zich hebben gekwalificeerd? Onderstaand een overzicht van alle mannen en vrouwen die het rood wit blauw vertegenwoordigen in Rio.

De Nederlandse atletiekselectie bestaat uit de volgende 21 dames:

  • Melissa Boekelman (kogelstoten)
  • Nadine Broersen (zevenkamp)
  • Andrea Deelstra (marathon)
  • Tasa Jiya (4×100 meter)
  • Madiea Ghafoor (4×400 meter)
  • Sifan Hassan (800 en 1.500 meter)
  • Eva van Hovenkamp (4×400 meter)
  • Marije van Hunenstijn (4×100 meter)
  • Susan Kuijken (5.000, 10.000 meter)
  • Maureen Koster (5.000 en 1500 meter)
  • Nicky van Leuveren (4×400 meter)
  • Femke Pluim (polsstokhoogspringen)
  • Jamile Samuel (200 meter, 4×100 meter)
  • Naomi Sedney (4×100 meter)
  • Tessa van Schagen (200 meter, 4×100 meter)
  • Dafne Schippers (100 meter, 200 meter, 4×100 meter)
  • Jip Vastenburg (10.000 meter)
  • Anouk Vetter (zevenkamp)
  • Laura de Witte (4×400 meter)
  • Lisanne de Witte (4×400 meter)
  • Nadine Visser (zevenkamp, 100 meter horden)

De Nederlandse atletiekselectie bestaat uit de volgende 11 heren:

  • Solomon Bockarie (100, 200 en 4×100 meter)
  • Giovanni Codrington (4×100 meter)
  • Liemarvin Bonevacia (400 meter)
  • Pieter Braun (tienkamp)
  • Fabian Floriant (hink-stap-sprong)
  • Patrick van Luijk (4×100 meter)
  • Churandy Martina (100, 200 en 4×100 meter)
  • Abdi Nageeye (marathon)
  • Hensley Paulina (4×100 meter)
  • Eelco Sintnicolaas (tienkamp)
  • Jorén Tromp (4×100 meter)

Tijdschema atletiek Olympische Spelen Rio de Janeiro

Wanneer komen al deze toppers aan de bak? Het onderstaande dagschema is een overzicht van alle olympische atletiekwedstrijden inclusief Nederlandse deelname.

Vrijdag 12 augustus
Discuswerpen mannen, Kwalificaties – 14:30
Zevenkamp vrouwen, 100 m horden – 14:35 (Nadine Broersen, Anouk Vetter, Nadine Visser)
Kogelstoten vrouwen, Kwalificaties – 15:05 (Melissa Boekelman)
800m mannen, Ronde 1 – 15:10
Zevenkamp vrouwen, Hoogspringen – 15:50 (Nadine Broersen, Anouk Vetter, Nadine Visser)
10.000m vrouwen, Finale – 16:10 (Susan Kuijken, Jip Vastenburg)
100m vrouwen, Voorrondes – 16:55

Zaterdag 13 augustus
1.500m vrouwen, Ronde 1 – 01:30 (Sifan Hassan, Maureen Koster)
Zevenkamp vrouwen, Kogelstoten – 01:35 (Nadine Broersen, Anouk Vetter, Nadine Visser)
Kogelslingeren vrouwen, Kwalificaties – 01:40
400m mannen, Ronde 1 – 02:05 (Liemarvin Bonevacia)
Verspringen mannen, Kwalificaties – 02:20
Kogelstoten vrouwen, Finale – 03:00 (Melissa Boekelman)
Zevenkamp vrouwen, 200 m – 03:05 (Nadine Broersen, Anouk Vetter, Nadine Visser)
100m vrouwen, Ronde 1 – 03:40 (Dafne Schippers)
100m mannen, Voorrondes – 14:30 (Solomon Bockarie, Churandy Martina)
Hink-stap-springen vrouwen, Kwalificaties – 14:40
3000m steeplechase vrouwen, Ronde 1 – 15:05
Discuswerpen mannen, Finale – 15:50
400m vrouwen, Ronde 1 – 16:00
Zevenkamp vrouwen, Verspringen – 16:45 (Nadine Broersen, Anouk Vetter, Nadine Visser)
100m mannen, Ronde 1 – 17:00 (Solomon Bockarie, Churandy Martina)
Zevenkamp vrouwen, Speerwerpen – 01:00 (Nadine Broersen, Anouk Vetter, Nadine Visser)

Zondag 14 augustus
Polsstokhoogspringen mannen, Kwalificaties – 01:20
400m mannen, Halve finale 1 – 01:30 (Liemarvin Bonevacia)
400m mannen, Halve finale 2 – 01:37 (Liemarvin Bonevacia)
400m mannen, Halve finale 3 – 01:44 (Liemarvin Bonevacia)
Verspringen mannen, Finale – 01:53
100m vrouwen, Halve finale 1 – 02:00 (Dafne Schippers)
100m vrouwen, Halve finale 2 – 02:07 (Dafne Schippers)
100m vrouwen, Halve finale 3 – 02:14 (Dafne Schippers)
10.000m mannen, Finale – 02:27
800m mannen, Halve finale 1 – 03:08
800m mannen, Halve finale 2 – 03:15
800m mannen, Halve finale 3 – 03:22
100m vrouwen, Finale – 03:37 (Dafne Schippers)
Zevenkamp vrouwen, 800 m – 03:50 (Nadine Broersen, Anouk Vetter, Nadine Visser)
Marathon vrouwen, Finale – 14:30 (Andrea Deelstra)

Maandag 15 augustus
Hoogspringen mannen, Kwalificaties – 01:30
400m vrouwen, Halve finale 1 – 01:35
400m vrouwen, Halve finale 2 – 01:42
400m vrouwen, Halve finale 3 – 01:49
Hink-stap-springen vrouwen, Finale – 01:55
100m mannen, Halve finale 1 – 02:00
100m mannen, Halve finale 2 – 02:07
100m mannen, Halve finale 3 – 02:14
1.500m vrouwen, Halve finale 1 – 02:30 (Sifan Hassan)
1.500m vrouwen – Halve finale 2 – 02:41 (Sifan Hassan)
400m mannen, Finale – 03:00
100m mannen, Finale – 03:25
Hink-stap-springen mannen, Kwalificaties – 14:30 (Fabian Floriant)
200m vrouwen, Ronde 1 – 14:35 (Jamile Samuel, Dafne Schippers, Tessa van Schagen)
3000m steeplechase mannen, Ronde 1 – 15:25
Kogelslingeren vrouwen, Finale – 15:40
3000m steeplechase vrouwen, Finale – 16:15
400m horden mannen, Ronde 1 – 16:35
Discuswerpen vrouwen, Kwalificaties – 01:30
Polsstokhoogspringen mannen, Finale – 01:35
110m horden mannen, Ronde 1 – 01:40
400m horden vrouwen, Ronde 1 – 02:30
800m mannen, Finale – 03:25
400m vrouwen, Finale – 03:45

Dinsdag 16 augustus
5.000m vrouwen, Ronde 1 – 14:30 (Susan Kuijken, Maureen Koster)
Polsstokhoogspringen vrouwen, Kwalificaties – 14:45 (Femke Pluim)
Hink-stap-springen mannen, Finale – 14:50 (Fabian Floriant)
1.500m mannen, Ronde 1 – 15:30
100m horden vrouwen, Ronde 1 – 16:05 (Nadine Visser)
Discuswerpen vrouwen, Finale – 16:20
200m mannen, Ronde 1 – 16:50 (Churandy Martina, Solomon Bockarie)

Woensdag 17 augustus
Hoogspringen mannen, Finale – 01:30
Speerwerpen vrouwen, Kwalificaties – 01:35
110m horden mannen, Halve finale 1 – 01:40
110m horden mannen, Halve finale 2 – 01:48
110m horden mannen, Halve finale 3 – 01:56
Verspringen vrouwen, Kwalificaties – 02:05
400m horden vrouwen, Halve finale 1 – 02:10
400m horden vrouwen, Halve finale 2 – 02:18
400m horden vrouwen, Halve finale 3 – 02:26
400m horden mannen, Halve finale 1 – 02:35
400m horden mannen, Halve finale 2 – 02:42
400m horden mannen, Halve finale 3 – 02:49
200m vrouwen, Halve finale 1 – 03:00 (Dafne Schippers)
200m vrouwen, Halve finale 2 – 03:08
200m vrouwen, Halve finale 3 – 03:16
1.500m vrouwen, Finale – 03:30 (Sifan Hassan)
110m horden mannen, Finale – 03:45
Tienkamp mannen, 100 m – 14:30 (Pieter Braun, Eelco Sintnicolaas)
Kogelslingeren mannen, Kwalificaties – 14:40
5.000m mannen, Ronde 1 – 15:05
Tienkamp mannen, Verspringen – 15:35 (Pieter Braun, Eelco Sintnicolaas)
800m vrouwen, Ronde 3 – 16:09 (Sifan Hassan)
3000m steeplechase mannen, Finale – 16:50
Tienkamp mannen, Kogelstoten – 17:15 (Pieter Braun, Eelco Sintnicolaas)
Tienkamp mannen, Hoogspringen – 22:45 (Pieter Braun, Eelco Sintnicolaas)

Donderdag 18 augustus
Speerwerpen mannen, Kwalificaties – 01:30
100m horden vrouwen, Halve finale 1 – 01:45
100m horden vrouwen, Halve finale 2 – 01:53
100m horden vrouwen, Halve finale 3 – 02:01
Verspringen vrouwen, Finale – 02:15
Tienkamp mannen, 400 m – 02:20 (Pieter Braun, Eelco Sintnicolaas)
200m mannen, Halve finale 1 – 03:00
200m mannen, Halve finale 2 – 03:08
200m mannen, Halve finale 3 – 03:16 (Churandy Martina)
200m vrouwen, Finale – 03:30 (Dafne Schippers)
100m horden vrouwen, Finale – 03:55
Tienkamp mannen, 110 m horden – 14:30 (Pieter Braun, Eelco Sintnicolaas)
Kogelstoten mannen, Kwalificaties – 14:55
Hoogspringen vrouwen, Kwalificaties – 15:00
Tienkamp mannen, Discuswerpen – 15:25 (Pieter Braun, Eelco Sintnicolaas)
4x100m estafette vrouwen, Ronde 1 – 16:20 (Tasa Jiya, Marije van Hunenstijn, Jamile Samuel, Naomi Sedney, Dafne Schippers)
4x100m estafette mannen, Ronde 1 – 16:40 (Giovanni Codrington, Solomon Bockarie, Patrick van Luijk, Churandy Martina, Hensley Paulina, Jorén Tromp)
400m horden mannen, Finale – 17:00
Tienkamp mannen, Polsstokhoogspringen – 18:25 (Pieter Braun, Eelco Sintnicolaas)
Tienkamp mannen, Speerwerpen – 23:35 (Pieter Braun, Eelco Sintnicolaas)

Vrijdag 19 augustus
Kogelstoten mannen, Finale – 01:30
1.500m mannen, Halve finale 1 – 01:45
1.500m mannen, Halve finale 2 – 01:55
Speerwerpen vrouwen, Finale – 02:10
800m vrouwen, Halve finale 1 – 02:15 (Sifan Hassan)
800m vrouwen, Halve finale 2 – 02:23 (Sifan Hassan)
800m vrouwen, Halve finale 3 – 02:31 (Sifan Hassan)
Tienkamp mannen, 1500 m – 02:45 (Pieter Braun, Eelco Sintnicolaas)
400m horden vrouwen, Finale – 03:15
200m mannen, Finale – 03:30 (Churandy Martina)

Zaterdag 20 augustus
Polsstokhoogspringen vrouwen, Finale – 01:30
4x400m estafette vrouwen, Ronde 1 – 01:40 (Madiea Ghafoor, Eva van Hovenkamp, Laura de Witte, Lisanne de Witte)
Kogelslingeren mannen, Finale – 02:05
4x400m estafette mannen, Ronde 1 – 02:10
5.000m vrouwen, Finale – 02:40 (Susan Kuijken, Maureen Koster)
4x100m estafette vrouwen, Finale – 03:15 (Tasa Jiya, Marije van Hunenstijn, Jamile Samuel, Naomi Sedney, Dafne Schippers)
4x100m estafette mannen, Finale – 03:35 (Giovanni Codrington, Solomon Bockarie, Patrick van Luijk, Churandy Martina, Hensley Paulina, Jorén Tromp)

Zondag 21 augustus
Hoogspringen vrouwen, Finale – 01:30
Speerwerpen mannen, Finale – 01:55
1.500m mannen, Finale – 02:00
800m vrouwen, Finale – 02:15 (Sifan Hassan)
5.000m mannen, Finale – 02:30
4x400m estafette, vrouwen, Finale – 03:00 (Madiea Ghafoor, Eva van Hovenkamp, Laura de Witte, Lisanne de Witte)
4x400m estafette, mannen, Finale – 03:35
Marathon mannen, Finale – 14:30 (Abdi Nageeye)

Leave a Reply

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe jouw reactie gegevens worden verwerkt.

More in Koffiepraat

Runner's High maakt gebruik van cookies. Door de site te gebruiken, ga je hiermee akkoord. Meer informatie

De cookie-instellingen op deze website zijn ingesteld op 'toestaan cookies "om u de beste surfervaring mogelijk. Als u doorgaat met deze website te gebruiken zonder het wijzigen van uw cookie-instellingen of u klikt op "Accepteren" hieronder dan bent u akkoord met deze instellingen.

Sluiten